Tavuk çiftliği kurmak ustaları için güzel bir iştir. Tecrübeli olmak bu işte verimi sağlamak adına önemlidir. İşini nasıl yapacağını bilmek bir adım önde başlamak demektir. Çadır olarak kurulan tavuk kümesleri içerisinde bulunan ihtiyaçlar ile bir bütünlük sağlar. Tavukların serbest gezmesi açısından önemli olan arazi genişliği tavuklardan alınacak olan besinlerin daha faydalı olmasını sağlayacaktır. Çünkü bir yere bağlı kalmadan gezen tavuklar yedikleri ve aldıkları hava ile insanlara verdiği besinlere de yansıyacaktır. Bunun gibi detaylar verimliliği üst seviyeye çıkaramaya yarayacaktır. Ekin çadır Tavuk Çadırı alanında geniş tecrübelere dayanan bir çalışma zamanı vardır.
tavuk-cadiri-2 Tavuk Kümescilliği
Ekin çadırın sunduğu işçilik içinde çadırda bulunan tavukların beslenmesi için her ihtiyacı mevcuttur. Tavukların yedikleri yemlik ve su ihtiyacını gideren suluklar da tavuklar için gereksinim ihtiyaçlardır. Her boyutta ve istenilen şekilde yapılan bu çadırlar ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır. Tavuk kümesleri her zaman bakım isteyen bir durumdur. Ne kadar temiz olursa hijyen açısından da o kadar olumlu olmakta. Hayvanların alacağı mikrop hem onların sağlığı hem de insan sağlığı için çok önemlidir. Bu detayları barındıran Ekin çadır kullandıkları malzeme ile de müşterilerini memnun etmek için çaba gösterirler. Ekibin de aynı incelik ile çalışması bu ekibin güzel işler başardığının göstergesidir. Hayvan bakımı detay isteyen bir iş olduğu için yiyecekleri yemden, bakımlarına kadar incelik isteyen bir iştir.

Barınmaları için gereken çadırın temin edilmesi boyutu ve hava şartlarına uyumluluğu açısından önemlidir. Kötü hava şartlarına rastlayan dönemlerde alınacak tedbirler bu olumsuzluğu ortadan kaldırmaktadır. Çadır temin ederken bu detaylara da dikkat edilmesi gerekir. Isının ve soğuğun ne denli geçiriyor olması hayvanların sağlığı açısından önemlidir. Kümes Çadırı şartları da buna göre değişmektedir. Tavukların etkilendikleri alan da farklılık gösterdiği için onların sağlığına uygun çadırların kullanılması gerekir. Her zorlu şartlara uygun malzemeler ile üretilen bu firmada gereken ürünü almak besiciliği kolaylaştıran bir etkendir. Tavuk kümeslerinde gereken araç gerecin Ekin çadır da bulunması da müşteriler için tercih sebebidir. Sunulan hizmetin kalitesi açısından bu ayrıntılar müşterinin seçimini etkileyecek ayrıntılardır. Tavuk çiftliği konusunda detaylı bilgi için firmamızın www.hayvancadiri.net adlı web sitesini ziyaret edebilirsiniz.