İnternet ortamında makale alımı yapmak son yıllarda oldukça rövanştadır. Hemen her dalda makale yazımı yaptırabileceğiniz makale siteleri güçlü yazar kadrosu ve editör kadrosu ile ürün tanıtımı, sağlık konuları hakkında bilgilendirme, firma tanıtımı, araştırma konusu gibi alanlarda SEO uyumlu makale yazımı gerçekleştirmektedirler. SEO uyumlu olarak adlandırılan makalelerin kaliteleri ve yazım tarzı titizlikle gerçekleştirilmektedir. SEO uyumu eksik yahut kusurlu olan makalelerin başarı oranı da %35 düşmektedir. Makale yazım  başarı ve kalitesini etkileyen %65 lik bölümde ise; %25 içerik uyumu ve %40 özgünlük bulunmaktadır. Bu üç temel ana birimden herhangi birinde oluşabilecek bir sıkıntı veya pürüz makalenin başarısını etkilemesinin yanı sıra yazar başarısını da etkilemektedir.

 

Makale Market web sitesi de bu üç temel husus üzerine kurumunu ve sistemini oluşturmuş bulunmaktadır. Özellikle SEO uyumu ve özgünlükte taviz vermeyen kurum yazarlarını, editörlerini de bu doğrultu da eğitmektedir. Makale Market web sitesinde ve tanıtım broşürlerinde de göreceğiniz üzere SEO uyumu kurum da büyük bir yere, öneme sahiptir. Bu titiz tutum  makale alımlarında avantaj oluşturmaktadır.

 

SEO Uyumlu Makale Nedir?

SEO uyumu makale yazımı ile doğru orantı da artış gösteren bir grafiğe sahiptir. SEO uyumunda en etkili noktalar olarak belirtilen makale sayısı, makale niteliği, makale özgünlüğü ve kullanıcı odaklılığı bir yazar ile editörün en titiz çalışma sergilemesi gereken kısımlardır. Bir yazar yahut editör bu kriterlerden herhangi birini ihmal ettiğinde iş başarısı tehlikeye girmektedir. Sosyal medya platformunun genişlemesi ile daha etkili hale gelen makale SEO uyumları sektörde de büyük rekabetlerin kilit noktası haline gelmektedir. Bu rekabet ortamında makale alımı yahut satımı yapan firmalar SEO uyumu çalışmaları ile ne kadar başarı sağlarlarsa o kadar rekabet ortamında zirveye yaklaşmaktadırlar.

seo-uyumlu-makale SEO Uyumlu Makale Yazımı

SEO uyumlu makaleler de dikkat edilmesi gerekilen bir hususta makaleye başlanılmadan önce verilen direktiflerin ve konunun dikkatli bir şekilde analiz yapılmasıdır. Direktiflerin ve konu hakkında ne kadar iyi analizi yapılır, bilgi sahibi olunur ise SEO uyum kontrollerinde de yok sayılabilecek kusurlar oluşur. İşini iyi bilen firma ve kurumlar makale konusunda özellikle makalelerinin SEO uyumunu, özgünlüğünü dikkate alan bu doğrultuda da titiz çalışan makale firmalarından özgün makale almayı tercih etmektedirler. Firma ve kurumların sıklıkla tercih ettiği Makale Market kurumu da gösterdiği titiz, özverili, güvenilir çalışma sistemi ile beğeni toplamaktadır.

 

SEO UYUMLU MAKALE YAZMANIN KURALLARI

SEO uyumlu makalelerde dikkat edilmesi ve titiz davranılması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar özellikle özgün makale alımı ve satımı yapılan firmalarda titizlik ile incelenmektedir. Titiz davranılan kurallardan ilki SEO çalışmasının tek başına yeterli olmayacağı ve makalelerin yazım biçimi, anahtar kelime kullanımı, URL yapısı ve meta descriptionlarının uygun olması SEO uyumunda bütünleyici bir yere sahip olduğunun bilincinde olunması firmaların temel prensiplerindendir. Bu kuralları dikkate almayan kurum yahut firma çalışanları uyarı almaktadır. Makale Market gibi işinde başarılı kurumlar ise SEO uyumu ile ilgili editör ve yazarlarına eğitim sistemi oluşturmaya başlamıştır. SEO uyumundaki bir diğer önemli husus ise kesinlikle özgün içerikli ve özgün cümleler ile oluşturulmuş makalelerdir.

 

MAKALE MARKET SEO UYUMU BAŞARISI

Makale alımlarında titiz davranan Makale Market, üstlendiği makale işlerinde de temel ilkeler edinmiştir. İlklerin başında SEO uyumu gelen firma bu konuda oldukça başarılı ve titiz bir tutum sergilemektedir. SEO uyumunu tamamlayıcı niteliğe sahip olan özgünlük ve içerik uyumunu da yazar, editörlerine titizlikle aşılamaktadır.