SEO kavramını yüzeysel olarak işliyoruz. SEO özgün içeriklerle arama motorlarında site veya sayfaların daha üst sıralarda görüntülenmesini sağlamak için yapılan çalışmalardır. Bilindiği üzere internet sektöründe çok görüntülenmek veya kaba tabirle çok tıklanmak önemlidir. SEO dediğimiz kavramda bu yolda yapılan çalışmalara verilen addır. SEO anahtar kelimeler kullanılarak oluşturulan popülerliğe katkı sağlayan düzenlemelerdir. SEO uygunluğu vaadinde bulunarak makale yazmak her yiğidin harcı değildir.

SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Arama motorları kullanıcılar anahtar kelimeleri yazdıktan sonra internette bulunan tüm içerikleri bir süzgeçten geçirir ve en verimli içeriklerin bulunduğu siteleri üst sıralarda konumlandırarak kullanıcıya sunar. Üst sıralarda yer almak ve kitle hacminizi genişletmek ancak SEO ile mümkündür. Bu rekabet ortamına Makaleler, Blog Yazıları gibi yazılı içerikleri güvenilir SEO uzmanlarına emanet ederek arama sıralamasında üst sıralarda yer alabilirsiniz.  İçerik yazarlarının tecrübeli ve yaratıcı olmaları size neredeyse reklam masraflarınızdan %50 tasarruf anlamına gelir. SEO Üst sıralara çıkmanın SEO’ya nazaran daha maliyetli bir yolu olan reklamcılığa eş değer sonuçlar elde edebileceğiniz bir sistemdir.

SEO UYGULAMASI SONUCUNDA BAŞARINIZ?

SEO uygulamasını emin ellere bırakırsanız. Özgün içerikler ve tatmin edici metinler sizin sitenizde yer alacaktır. Şöyle bir örnek verelim sizin sitenizde SEO uyumluluğu şüpheli olan bir makale var ve rakip sitede SEO uyumlu makale var. Bu durumda ikinizin de ortak anahtarlarından birini arayan kullanıcı ilk olarak SEO uyumlu makaleye yani rakip siteye ulaşacaktır. Bu durumdan çıkarılması muhtemel sonuç, SEO uygulamalarına katılın ve sitenizin sahip olduğu kitleyi internet ortamında daha ileriye taşıyın. Arama motorlarında ön sıralarda yer alamayan içeriklerle siteniz çok uzun zamanda bile rakiplerinize yetişemeyecektir. Bu konuya uzman kadrolarıyla destek verecek kurumları internet üzerinden bulabilirsiniz.