Beyaz ve temiz görünümlü düzgün dişler güzelliğinize güzellik katar. Evde diş beyazlatmanın yolları ile siz de arzu ettiğiniz mükemmel dişlere kavuşacaksınız.

Tuzla Gelen Beyazlık

Karbonat kadar etkili olmasa da diş eti ödemlerine ve diş eti iltihabına karşı etkilidir. Bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tuz ve üzerine 1 çay kaşığı sirkeyi ekleyerek karışım elde edin. Bu karışımı dişlerinize sürdüğünüzde etkili bir beyazlık sağlayacaksınız.

Karbonat Kürü

1 çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağından oluşan karışıma, yarım limon sıkıp iyice karıştırın. Bu karışımı haftada bir dişlerinize uyguladığınızda dişleriniz beyazlayacağı gibi ağızınızdaki bakteriler de temizlenecektir.

Lifli Sebzeler

Lifli sebzeler dişleri temizlemenin en kolay yoludur. Elma, havuç, salatalık ve brokoli gibi sebzelerin diş temizleyici etkileri vardır.

Gliserin

Yine dişlerinizi fırçalayıp bol su ile çalkalayın. Ardından ise fırçanıza 2 damla gliserin damlatın ve dişlerinize sürün. Bakterileri öldürdüğü gibi diş çürüklerine de engel olacaktır.

Ada Çayı

Dişlerinizi fırçalayıp ağızınızı iyice çalkalayın. Ardından bir çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı ada çayını karıştırın. Bu işlemi her gece tekrarlayın. 1 haftada sonuç almaya başlayacaksınız.

Çilek

Haftada bir kez olgun ve büyük bir çileği püre haline getirdikten sonra fırça ile dişlerinize sürün. Dişleriniz her zamankinden daha fazla parlayacaktır.

Elma Sirkesi

Bilimsel olarak da kanıtlanan bir yöntemdir. Elma sirkesi aynı karbonat gibi dişlerdeki sararmalara neden olan diş plaklarını çözücü bir kimyasal etki oluşturduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Muz

Olgun bir muzu soyup, bir parça kopararak 2 dakika boyunca dişlerinize fırçalar gibi sürtün. Bu şekilde sürekli uyguladığınızda, dişleriniz zaman geçtikçe beyazlayacaktır.

 

C Vitamini İçeren Gıdalar

C Vitamini açısından zengin meyveler dişlerinizi beyazlatmakta yardımcı olabilir. Limon, çilek, portakal gibi gıdaları dişlerinize uygulayabilirsiniz.

Bu yöntemleri uygulayarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Anında bir beyazlık sağlamak için karbonat, sirke ve tuz içeren karışımları kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım için ise diğer karışımlar daha çok işinize yarayacaktır.