Samsung Galaxy Note 7 New York’ta düzenlenen bir etkinlikte görücüye çıkarılmıştı. Ardından Türkiye’ye gelmesiyle beraber birçok kutu açılım videosu çekildi. Dünya’nın her yerinden merakla beklenen Galaxy Note 7 özelliklerine baktığımızda bekleneni büyük ölçüde karşıladı. Samsung’un amiral gemisi olan Galaxy Note 7 yanında Gear Vr hediyesi ile birlikte gelmekte. Galaxy Note 7 satış fiyatı ise ilk etapta 3599 fakat doların artması ve inmesiyle bu fiyat yıl içinde değişebilir.

4 GB Ram ile gelen Galaxy Note 7 işletim sistemi olarak Android 7.0 Nougat’a sahip. İçeriğindeki yenilenmiş TouchWiz ile şimdiye kadarki en stabil Android, Note 7’de olacaktır. Peki ya bu kadar özelliğe şarj dayanır mı derseniz, Galaxy Note 7, 3.500 mAh’lık batarya ile piyasaya sürülüyor. Bu sayede çok daha uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Üstelik bu bataryayı doldurmak için uzun saatlere de gerek yoktur. Beraberinde gelen orjinal şarj aleti ile birlikte ortalama 1.5 saatte bataryayı doldurabilirsiniz.

4k Video Çekimi ve 64 GB Depolama Alanı

Galaxy Note 7’nin en önemli özelliği ise sahip olduğu kamera. 12 Megapiksellik kamera sizlerin günlük kullanımınıza fazlasıyla yetecektir. 4k Video çekim kalitesi ile her anınızı yüksek çözünürlükte kaydedebilirsiniz. Üstelik hafıza dolma derdi de 64 GB hafıza ile en aza indirilmiş durumda. Üstelik bana 64 GB yetmez diyorsanız, microSD desteği de bulunuyor. 256 GB’a kadar microSD kartınızı sorunsuz bir şekilde takabilirsiniz. Ön kamerası ise 5 megapikseldir. İçeriğinde yüz güzelleştirici gibi özelliklerde bulunmaktadır.

Galaxy Note 7 ekranı ise en üst düzey ekranlardan birisi olan Corning Gorilla Grass 5’dir. Bu ekran diğer ekranlara göre extra dayanaklı olması ile dikkat çekiyor. 5.7 İnç’lik ekranı sizlere günlük işlerinizde extra yardımcı olacaktır. Ekran çözünürlüğü ise halen bi çok telefonda kullanılmayan 1440×2560’dır. Ekran çözünürlüğü bile telefonun kalitesini göstermektedir.

Galaxy Note 7 bir diğer özelliği ise Spen’dir. Birçok telefon kaleminden daha üstün özelliklere sahip olan bu kalem, sizlere harika bir Note deneyimi yaşatacak. Her anı kolaylıkla not alabilir ve kaydedebilirsiniz. Üstelik Spen sizlere ücretsiz olarak telefonun yanında gelmektedir. Bu sayede ekstra bir masraf çıkmamış olur.