Bir web siteniz varsa sizi rakiplerinizin önüne geçirecek şey siz de takdir edersiniz ki kaliteli makalelerdir. Arama motorlarıyla iyi anlaşan makaleler size ciddi gelirler sağlayabilir. Bu işi yapacak birçok site mevcuttur. Ancak önemli olan ticari puanı yüksek ve güvenilir kurumlarla çalışmaktır. Bu kurumların kuralları ve çalışma prensipleri belirlidir. Eğer doğru kurumu bulursanız özgün makaleler elde edebilir içeriklerinizle rakiplerinizi geçebilirsiniz.

MAKALE YAZDIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLEMELİDİR?

Kalemi başkalarına emanet ediyorsanız hem sizi hem de yazarları memnun edecek unsurları size sunalım. Makale yazarlığı yapan insanlara siteniz ile alakalı gerekli bilgiyi ve etiketleri tanıtın. Güçlü bir kadroyla çalışıyorsanız yaratıcılığın ön planda oluşu ilginizi çekecektir. Gerek imla kuralları gerekse de noktalama işaretleri de sizin makalenizi saygın kılar. İkna ediciliği yüksek yazılar sizin takipçilerinize güven sezdirecektir. Bunun çeşitli yolları vardır tek ağızdan anlatım, dik ve doğal duruş vb. İçerik yazarlığında konuyu gereksiz ayrıntılara sürüklemek, gereksiz sözcük kullanmak gibi hatalar sizi geriye götürecektir. Okuyucunun ilgisini çekmek ve sıkmamak okuyucunun sitenizde daha uzun zaman geçirmesine neden olacaktır. Buda size rakip firmaları geride bırakma imkânı tanır.

MAKALE YAZAN KURUMLARA GÜVEN SORUNU

Siteniz için makaleler yazdıracaksınız ancak bunu yapacak kuruma güvenmek konusunda tedirginsiniz. O zaman ilk olarak sitenin ücretlendirme politikasını inceleyin. Kesinleşmiş bir ücretlendirme şirketin güvenilir olduğuna işaret eder. Hele size SEO uyumlu makaleler vaat ediliyorsa bu size teslim edilecek ürünlerin kaliteli olacağını belirler. SEO uyumlu dediğimiz makaleler arama motorlarında üst sıralarda gösterim hakkı kazanmış olan makalelerdir. SEO uyumlu makale yazarlarını tercih etmeniz sizin sitenizin daha üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.  Başka bir güven meselesi ise işlerin zamanında teslimidir. Bu bağlamda sizin anlaşmanız dışına çıkan şirketlere itimat etmemenizi tavsiye ediyoruz.