İnternet sitelerinin yayınlarının bizlere nasıl bilgi sunduğu hakkında pek fikrimiz olmayabiliyor. Web siteleri bizlere bilgileri yazılı ve görsel olarak sunuyorlar. Ve işin yazılı kısmını makaleler oluşturuyor. İşte bu makaleler makale yazarları tarafından oluşturuluyor. Web siteleri için makale hazırlamak aslında çok eski bir iş kolu değil. Giderek gelişen SEO uyumlu makale yazarlığı yazı yazmayı sevenler için yeni bir alan diyebiliriz. Web siteleri artık arama motorları tarafından üst seviyelere çekilmek istiyorlar bunu da özgün makaleler yani hiç yayınlanmamış makaleler ile yapmak zorundalar. Son yıllarda başta GOOGLE ,Yandex,Yahoo ve msn olmak üzere SEO uyumluluğu aramaktadırlar. SEO uyumlu yazılar daha önce yayınlanmamış orijinal yazıların üst seviyelerde gösterilmesine yarayan bir optimizasyondur. Dolayısıyla web siteleri tarafından kullanılmaktadır. Makale yazarı olmak ve bu makaleleri ek gelir olarak yazabilmek yazı yazmayı seven ve belirli imla kurallarını bilen kişiler için eğlenceli bir uğraşı diyebiliriz.

Web Sitem İçin Makale Nasıl Bulacağım?

Yine internet bu iş için biçilmiş kaftan. Aradığınız niteliklere uygun makaleleri internet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma ile bulmanız pekala mümkün. Fakat dikkat etmeniz gereken bazı noktalara kısaca değinelim. Söz gelimi siteniz bir moda sitesi ve tanıtımını yaptığınız ürünlerin hakkında makalelere ihtiyacınız var. Öncelikle ihtiyaç duyduğunuz makalenin içeriği hakkında makale satın aldığınız firmaya ayrıntılı bilgi vermeniz ve nasıl bir makale istediğinizi doğru bir şekilde anlatmalısınız. Yani ürünü direkt olarak satacaksanız buna göre bir makale yazdırmalısınız veya ürünü sadece tanıtım olarak yayınlayacaksanız buna göre bir makale sipariş vermeniz gerekiyor. Çeşitli fiyat aralıklarında ve firmaların anlaşmaları esasına göre belirlenen rakamlarda makale bulabilirsiniz.

Makale Satışı Yapan Firmalar SEO Konusunda Yardımcı Olmaktadır!

Sitenizin geleceği açısından SEO uyumlu makaleler almanız sizin yararınıza olacaktır. Bunun başlıca sebebi yukarıda bahsettiğimiz gibi arama motorlarında ilk sıralarda çıkmaktır. Ayrıca okuyucunun sürekli aynı makaleyi okumasını önlemek için satın aldığınız makalenin doyurucu bilgiler içermesi gerekiyor. Yoksa bir kez ziyaret eden tekrar sitenize dönüş yapmaz.