Bilindiği gibi arama motorları üzerinde kısa sürede belirli bir konuma gelmenin yolu SEO çalışmalarından geçiyor. SEO çalışmalarının en önemli parçasını ise hazırlanan seo uyumlu makale oluşturuyor. Arama motorları artık hazırlanan makalelerde gerçek bilgiler istediğinden dolayı başlık ile uyumlu ve geniş içerikler sunan sayfaları daha üst sıralara taşıyor. Bu nedenle de makale yazarlığı yapan kişilerin mutlaka bir kaynak yerine birkaç kaynak kullanması gerekiyor. Kaynağın çok olmasının yanında internetteki bilginin de daha fazlasını sunan yazılar arama motorları için daha uygun görülüyor.

Seo Uyumlu Makale Yazmanın Püf Noktaları

Arama motorları için içerisinde arama motorunun hoşuna gidecek önemli kelimeleri kullandığınız makaleler olabilir. Hatta bu makaleler ile kısa sürede yükselişe geçebilirsiniz. Ancak bu içerikler kullanıcılar için yararlı bilgiler sunmuyorsa yine arama motorlarındaki yeriniz sarsılacaktır. Makale hazırlarken kelime hesabına ya da kullanılan kelimelerin arama motorları tarafından sevilip sevilmediğine değil, içeriklerin gerçekten bilgilendirici olup olmadığına ve okuyucuya yeni bilgiler katıp katmadığına dikkat etmek gerekiyor. Hazırlanan içeriklerde özgünlüğün olmaması hatta benzer cümlelerin kurulması bile arama motorları tarafından kısa sürede fark edilebiliyor. Makale konusunda hizmet veren kişilerin ise bu alanda dikkatli davranarak rewrite yazılar değil özgün makale hazırlaması gerekiyor.

Site İçerisine Makale Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Makale yazmak kadar makalelerin site içerisindeki duruşu da oldukça önemli konulardan biri olmaktadır. Makalenin ara başlıklarının istenilen büyüklüklerde olması, koyu renkli kelime öbeklerinin olması, içeriğe uygun resim seçilmiş olması gibi detaylar da arama motorları ve SEO çalışmaları için önemli detaylardan oluyor. İçerik yazarlığı konusunda hizmet veren kişilerin makalelere kısa ve içerikle alakalı başlıklar seçmesi de site içerisinde daha kolay bir şekilde yazıların bulunmasına yardımcı olduğundan dolayı arama motorları tarafından tercih ediliyor.