Lucy

Tayvan’ın başkenti Taipei’nin suça batmış yeraltı dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçileri tarafından yönetilirken, en aktif ticaret, uyuşturucu ağı üzerinden yürütülmektedir. Eğlenmeyi seven ve sıradan bir genç kadın olan Lucy, birkaç gece beraber takıldığı Richard adındaki bir adam yüzünden kendini bir anda en azılı uyuşturucu şebekelerinin birinin içine düşmüş halde ulur. Vücudunun içine karın bölgesine kurye olması için yerleştirilen yeni bir tür sentetik uyuşturucu, beklenmedik bir şekilde Lucy’nin vücuduna nüfuz eder. Kanına karışmaya başlayan madde ile Lucy mucizevi bir durumla yüzleşir.

Lucy’nin damarlarında dolaşan kimyasallar, ona insanüstü yetenekler kazandırmıştır. Artık telekinezi, acıyı hissetmeme ve akıl okuma gibi güçlere sahip olan genç kadın beynin tüm algı kapılarını sonuna kadar açacaktır.

Ünlü Fransız sinemacı Luc Beson’un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Scarlett Johansson rol alıyor.

Fransız yapımı olan bu film sizi hem çok şaşırtacak hem de düşüncelere daldıracak. Bilim kurgu ve aksiyon türünde olan bu filmi izlerken nefesinizi tuttuğunuz ve filmin içinde hissettiğiniz sahneler de var. Filmin en etkileyici yanı film bittikten sonra etkisinin bitmemesi. Acaba beynimizin tamamını kullansak böyle mi olur düşüncesinden kendinizi geri alamıyorsunuz. Heyecan dolu bu filmi izlemenin size de büyük keyif vereceğini umuyoruz. Lucy izlenmeye değer filmler listesinde en başlarda yer alıyor. Ayrıca Lucy hd izlenmesi gereken de bir film. Çünkü Lucy filmi izlerken ince ayrıntıları kaçırmanız, filmin etkileyici  özelliğinin de kaçırılması demek.