İÇERİK VE MAKALE

Öncelikle içerik kelimesinin  ne anlama geldiğini bilelim. Nedir içerik ? İçerik, kelime anlamı olarak bir şeyin içinde bulunan ögelerin taşıdığı özün bütünüdür. Bu bütünü ele alan meslek de içerik yazarlığıdır. Yani içerik yazımını yapan kişiler.

Peki, içerik yazımı nedir? İçerik yazımı, bir marka hakkında bilgi vermek ve o markayı iyi pazarlayabilecek bir yazı yazmaktır.

İçerikler  Hangi Yöntemlerle Müşteriye Ulaşır ?

Aslında birçok yöntemi vardır. Birkaçını sayacak olursak eğer ; basın bültenleri, blog adresler, makaleler vb. seklinde sıralayabiliriz. En çok adını duyduğumuz yöntem olan makaleleri ele alalım. Makale en iyi içerik pazarlama türlerinden bir tanesidir. Fakat etkileyici ve doğru bir dille ele alınmışsa. Yani bu kısımda en büyük sorumluluğu makale yazarlığı üstlenir.

 

Peki, Bir Makalenin Etkileyici Olup Olmadığını Belirleyen Faktörler Nelerdir ?

Bir makalede en çok aranan  özellikler olarak özgün makale   ve     Seo uyumlu makale  olmasını sayabiliriz. Bunun yanı sıra makalenin bir çok özelliği vardır. En çok aranan bu iki özelliği biraz daha yakından inceleyelim; ilk olarak özgün makale nedir? Özgün makale daha önceden yazılmamış, basılmamış ve hiçbir kopyası olmayan makaledir. Benzerlik özgünlüğünü engellemez çünkü aynı konuda benzer düşünceler, kelimeler, cümleler kullanılabilir. Şimdi de Seo uyumlu makaleyi ele alalım biraz. İlk olarak  “Seo” nun ne olduğunu öğrenelim. Seo, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Seo kelimelerinin anlamını öğrendiğimize göre ,Seo uyumlu makaleye geçebiliriz. Seo uyumlu makale yazmak ne işimize yarar ki? Diye soracak olursanız, şu şekilde cevap verebiliriz; Seo uyumlu makale yazarsak eğer arama motorlarında içeriğimiz daha kolay bulunur. Peki ya Seo uyumlu makale yazmanın kuralları nelerdir? Bu kuralları kısa bir şekilde özetleyebiliriz; makalenizin yazım biçimi, kullandığınız anahtar kelimelerin uygunluğu, meta discription, URL yapınızın uygun olmasıyla beraber içeriğinizin uygun olması gerekmektedir. İçerik temeldir, çünkü geri kalan özellikler içerik olmadan eksiktir.

Kısaca özetleyecek olursak; iyi bir içerik, iyi bir içerik yazarı, iyi bir makale yazarı ve iyi bir makale ile başarı kaçınılmazdır. Makale bir içerik sunum şeklidir ve içerik markayı pazarlamaktır. İçerik ve makale yazarları potansiyel müşterileri çeker bir nevi pazarlamacıdır.