Makale yazarken dikkat edilmesi gereken en baş etmen makaleye getirilecek olan başlıktır. Yazdığınız makalenin geniş kitlelere yayılması için bulunan başlığın ilgi çekici olması çok önemlidir. İlgi çekici ya da merak uyandıran bir başlık insanları oraya çekme gücüne sahiptir. Makale yazarlığı yapan kişilerin makalelerine seçmiş olduğu başlıklar önem taşımakta.

 

Ziyaretçi Çekmek İçin;

+ Hedef kitlenin dikkatini çekebilecek başlıklar seçmeniz gerekmektedir.

+ Rakip sitelerin ya da ziyaretçisi çok olan sitelerin seçimlerin inceleyin.

+ Ulaşmak istenen kitlenin psikolojisini araştırarak öğrenmeniz halinde onların görmek isteyebileceği başlıkları daha kolay seçeceksiniz.

+ Sizlere diğer bir öneri ise kitaplara göz atmanız yönünde olacaktır. Örneğin bir kitabın içindekiler bölümü size çok yardımcı olabilir. Kitabın içindekiler bölümünde seçilmiş olan alt başlıklar sizlere fikir verme açısından yardımcı olabilir.

+ İnternetteki soru – cevap sitelerinde insanlar tarafından yapılmış olan yorumlara göz atın. Onların istekleri ve beklentileri doğrultusunda hareket etmeniz halinde daha kolay başlık ve makale içeriklerini belirleyebilirsiniz.

+ Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça fazla olduğundan dolayı insanların sosyal medyada paylaşmış oldukları konuları inceleyebilirsiniz.

+ Makale yazarlarının belirlemiş olduğu konuların anahtar kelimelerinin listesini çıkarmak da size hit çeken başlık bulmakta yardımcı olacaktır.

 

SEO uyumlu makale hazırlanışında, belirlenecek olan başlığın çok büyük rolü var. Uzman, özgün makale yazarlığı yapmakta olan yazarların SEO uyumlu makalelerine kaliteli başlıklar seçmeleri gerekiyor.

Bundan dolayı da içerik yazarlığı öncesinde hem hit getirebilecek hem de arama motorlarının gözünde önemli bir noktaya değinen başlıklar seçilmesi gerekiyor. “SEO nedir? “ yazısında da bahsedildiği gibi bunun için gündemde çok farklı yöntemler tercih ediliyor. Bunların başında ise arama motoruna gidilerek sitenin genel içeriğine bağlı aramalar yapmak geliyor.