Haftanın beş günü boyunca her gün işe gidip geldiniz. Saatlerce çalışıp didindiniz. Öğrenciyseniz okul hem bedeninizi hem de zihninizi bir hayli yıprattı. Güzel bir hafta sonu tatilini çoktan hak ettiniz. Peki, ama hafta sonunda ne yapmalı? Koskoca iki gün evde uyuyarak geçmez. İşte size hafta sonu hem dinleneceğiniz hem de eğleneceğiniz birbirinden farklı etkinlik önerdiğimiz bu yazımızda hafta sonları artık daha keyifli olacak.

Hafta Sonu Aktiviteleri

Yıllarca bıkmadan yapılan hafta sonu deyince akla gelen il etkinliğimiz: Film ve patlamış mısır. İster tek başınıza isterseniz sevdikleriniz ile birlikte güzel bir hafta sonu eğlencesi olarak bir film etkinliği yapabilirsiniz.

Hafta sonunda aileniz ya da yakın arkadaşlarınız ile birlikte oyunlar oynayabilirsiniz. Günümüzde piyasalarda oldukça popüler olan yetişkin oyunları mevcuttur. Tabu, Monopoly, 101, tavla ve daha sayamadığımız birçok oyun sayesinde hafta sonunuzu daha eğlenceli hale getirmek sizin elinizde.

Hazır evdesiniz, iş güç derdiniz yok ve zamanınız oldukça fazla. Belki evinizde tamirat gerektiren işler vardır. Sürekli meşgul olduğunuz için ertelediğiniz ve bir türlü halledemediğiniz tamirat işlerini yapmak için hafta sonundan daha güzel fırsat olamaz. Değiştirilmesi gereken ampuller, contası çıkmış musluk, vidası çıkmış dolap kapağı ve benzeri bir takım tadilat ve tamirat işleri sizi bekliyor.

Hafta içi gerek işinizin yoğunluğundan gerek yoğun geçen derslerden dolayı kendimizi ve vücudumuzu ihmal ediyoruz. Hafta sonu artık kendinize vakit ayırmanın ve kendinizle ilgilenmenin zamanı.. Spor yapabilirsiniz. Evde pilates ya da yoga yaparak rahatlayabilirsiniz. Belki sabahları yarım saatlik bir yürüyüş sizi daha sağlıklı ve zinde bir görünüme kavuşturacaktır. Yeni bir haftaya daha güzel ve temiz bir hazırlık yapmak için en uygun zamanlar.

Hafta sonları, televizyonda gördüğünüz ve oldukça dikkatinizi çeken yemek ya da pasta tarifini yapmak için oldukça güzel bir fırsat. Yeni pasta tarifleri, kurabiyeler, börekler, çörekler, tatlılar ve daha birçoğunu yapmayı deneyerek lezzetli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Bir türlü düzenlemeye vakit bulamadığınız kıyafet dolabınızı hafta sonu yerleştirmek ve düzenlemek için oldukça uygun bir zaman. Ya da bilgisayarınızda dağınık halde olan fotoğraflarınızı, çekmecelerimizi ve dağınıklığından şikâyet edip durduğunuz bir türlü düzenlemeye vakit bulamadığınız her ne varsa, hafta sonu imdadınıza yetişiyor.