Verilerimiz önce disketlere sığmadı, sonra CD’ler yetmedi, DVD’ler sınırlarını zorladı çift katman olarak yetmeye çalıştı gene olmadı. Taşınabilir bellekler tamam artık iş görüyor derken artık verilere her zaman ihtiyaç duyabildiğimizden ismi taşınabilir olarak bellekleri taşımaya erindik. Artık veri saklamanın en iyi yolu bulut depolama oldu gibi görülüyor.

Havalı bir giriş yaparak etkilemeyi başardıysak devam edelim. Verilerimizi saklayacak boyutta bellekleri elde etsek bile her an yanımızda taşıyor olmamız yeterince büyük sorun. Taşımaya erindiğimizden değil de aslında güvenlik içinde tehlikeli. Bozulmanın yanı sıra kaybolması halinde belki de size özel olan tüm bilgilerin başkasına ulaşma ihtimali çok yüksek. İşte burada hizmet veren bulut depolama siteleri kullanıcıya sınırsız bir kullanım vermekte. Durun pardon, sınırsız derken tabi oraya da yükleyeceğiniz verilerin bir sınırı var ama isterseniz ücret ödeyerek bu sınırı istediğiniz boyutlara çıkarabilirsiniz.

Ücretsiz bulut depolama olarak neredeyse her site kullanıcıya yetecek kadar bir alan veriyor. Ki birçok firma belirli aralıklarla ciddi büyüklükteki alanları sınırsız kullanım olarak hediye ediyor. 1 TB alanı süresiz olarak hediye alanı dahi gördüm diyelim ama daha bana kısmet olmadı. Hep şanssızımdır zaten.

Bulut depolama olarak hizmeti gerçekten iş olarak benimseyip size kaliteli hizmet sunanların yanı sıra dosya upload olarak kullanılan adreslerde tercih edilir. Bulut depolamada bir hesap açma zorunluluğunuz var. O hesap üzerinden istediğiniz her yerden verilerinize link bilmeden de ulaşabilirsiniz. Yani sadece hizmet aldığınız siteye giriş yaparak tüm verilerinizin kontrolünü sağlamanız mümkün. Ücretsiz dosya yükleme olarak hizmet veren sitelerin çoğu ise üyelik zorunluluğu katmadan direkt olarak size indirme linki veriyor. Bu indirme linkini ister dışarıya ister kendi bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz. Ama üye olmadan yapılan yüklemeler belli bir süre sona siliniyor ya da farklı şartlara göre silinme şartı sunuluyor. İyisi mi biz direkt olarak listemizde yer alan siteler üzerinden değerlendirme yaparak incelememizi yapalım.

1. Dosya Host

8-dosyahost En İyi Ücretsiz Bulut Depolama 2017
Dosya upload olarak en basit sisteme sahip adreslerden biride Dosya Host. Site ücretsiz bulut depo olarak bir üyelik dahi istemiyor. İP’nin üzerinden girdiğiniz sürece dosyalarım diyerek yüklemeleri görebilir veya yüklenen linkleri saklayarak istediğiniz zaman indirme yapabilme şansınız var. Tek yapmanız gerek siteye girmek ve direkt olarak yükleme için tıklamanız. Hızlı bir şekilde direkt sunucu ile bağlantı sağlayarak upload işlemleriniz hal oluyor. Dosya yükle olarak hizmet veren Dosya.Host sitesi yer imlerinde kayıtlı olması gereken bir adres.

Kaynak : https://www.eniyi.xyz/siteler/en-iyi-ucretsiz-bulut-depolama-2017/