81 ilde 50 bin 696 polisin katılımıyla huzur operasyonu başlatıldı. Operasyonda 12 helikopter, 19 da deniz aracı destek veriyor. Bugün İstanbul’da tam 5 bin polisle genel asayiş denetimi yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nce Türkiye genelinde 9 bin 31 ekip, 12 helikopter, 19 deniz aracı, 50 bin 969 personel ve 201 dedektör köpeğinin katılımıyla “Huzur Türkiye-2” uygulaması gerçekleştirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, zorlu hava şartlarında, aranan kişi ve araçların yakalanması, suç işleyenlerin caydırılması, huzur ve güven ortamının devamının sağlanması adına 81 ilde eş zamanlı geniş çaplı uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada güvenlik ve özgürlük dengesine de özen gösteriliyor.

Uygulamada birçok polis birimi görev alırken tüm imkanlar da kullanılıyor. Havadan, denizden ve karadan her türlü destek sağlanmaya çalışırken, koordine olunmuş muhteşem bir ekip de bağlantılı olarak görevlerini sürdürüyor.

Şehir giriş ve çıkışları ile şehir merkezlerinde önceden tespit edilen 4 bin 967 hassas noktada, şüpheli kişi ve araçlar üzerinde arama, plaka sorgulaması ve kimlik kontrolü yapılıyor. Huzur Türkiye uygulamasının ilki 9 Aralık 2016’da gerçekleştirilmişti. Bu uygulamanın sonuçlarının ise daha sonra açıklanacağı belirtildi.